Łóżko z widokiem na papugi

Koty to drapieżniki. Taką mają naturę i nie da się jej zmienić, można co najwyżej nieco utemperować drapieżne zapędy. A czym? zaraz powiem.
W naszym domu są również papugi.  Są one obiektem pożądania przez koty.
O pasji Furii do papug już pisałam kiedyś
Ptaki i koty nie żyją w symbiozie, chociaż na YT widziałam filmy, gdzie kot w ogóle nie reagował na spacerującą mu prawie po nosie papugę. Jednak o przyjaźń międzygatunkową w warunkach domowych trzeba zadbać różnymi sposobami. Po pierwsze izolacja, a jesli już dojdzie do próby zbytniego zacieśniania więzów, wówczas stosuje się wariant wodny pt. wąska strużka wody w stronę atakującego drapieżnika. Drapieżnik reaguje natychmiastową ucieczką. Nie od wczoraj wiadomo, jakie woda ma cudowne właściwości…;)
Nasza Dibi należy do szczególnie upartych kotów, wiele razy już była polana wodą, ale ona pewnie traktuje to jako miłą ochłodę w upalne dni..;) Niedawno zasłoniłam klatkę papugom, właśnie dlatego, by ptaki miały względny spokój od Dibi, ale ta mała łobuziara stwierdziła, że to jest posłanie dla niej i postanowiła uczynić z klatki łóżko z widokiem na papugi..:)))

Dibi przebudziła się podczas robienia zdjęcia:

Sprawdziła, czy mam ze sobą również strzykawkę z wodą:

Nie miałam. Więc mogła dalej spokojnie drzemać na klatce:

I tak ją lubię:)))

Reklamy

13 myśli nt. „Łóżko z widokiem na papugi

  1. Tak, ostre, jak brzytewki;) Mam nadzieję tylko, że papugom już się odwidziało, by sypiać u sufitu klatki, bo może to grozić śmiercią lub kalectwem..
    Bardzo często papugi wędrują po siatce uzywając do tego nóg i dzioba. Nie wiedzą, jak bardzo ryzykują życiem…

    Lubię to

  2. Tak, papugi już nie szaleją w klatce na widok kota. Najbardziej odważna jest ta żółtozielona, często widzę, jak siedzi na bocznej siatce, podobnie, jak na pierwszym zdjęciu, bawi się kolorowymi kółeczkami i ma w nosie, czy w dziobie to, ze Dibi siedzi na ekspresie do kawy i jest tuż tuż. Papuga odskakuje dopiero wtedy, gdy Dibi rzuca się na klatkę;)

    Lubię to

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s