Podziemia

Patrząc na takie zdjęcia, można naprawdę źle się poczuć. Nie napawają optymizmem, są mroczne, jak mroczna jest Ochrona Zdrowia w Polsce.
To tylko jeden z przykładów.. Ogromny, wieloprofilowy szpital krzyczy o remont.
Takie obiekty przez lata nie remontowane, zaniedbane, teraz wymagają natychmiastowej interwencji.
Nie tylko wykładzina na korytarzu pamięta lata 70-te ub. wieku.. Partyzanckie warunki..
Gdyby na czas remontu zamknięto ten szpital, stałaby się tragedia, bo setki chorych nie znalazłyby koniecznej pomocy. Dlatego wszystko odbywa się partiami,
bo wyjscia praktycznie NIE MA.

Reklamy

8 myśli nt. „Podziemia

 1. Być może reforma z 1999r była potrzebna, by dyrektorzy przestali tylko administrować a stali się również zarządzającymi. W zdrowych firmach ma to sens, można zaplanować że tyle i tyle zysku przeznaczamy na inwestycje, osobna kupka to remonty bieżące czy reklama. Tylko trzeba mieć ten zysk…

  Lubię to

 2. Wydaje mi się, że służba zdrowie, ciągle niedoinwestowana, teraz jest obiektem, na którym inne podmioty muszą zarabiać i stąd pogłębia się jej kryzys, przy niedoborze środków.
  Krzysztof Roszczyk
  Moje konto do Google zostało zawieszone i zakręcone, tak że nie mogę się zalogować

  Lubię to

 3. Zamieściłam te zdjęcia zupełnie z rozmysłem. Jestem dość częstym gościem w tym szpitalu, widzę, co się w nim dzieje od dłuższego czasu. Jakie warunki mają pacjenci, by dochodzić do zdrowia, i lekarze, by móc właściwie pracować, leczyc.. Ogólna ciasnota, hałas wierteł, młotów.. – takie są teraz warunki leczenia w Polsce. Nie mówię, że wszędzie jest źle. Ale w wielu miejscach tak.
  Jest końcówka roku, myślimy o miłych sprawach, bo Święta, bo koniec świata odwołany;) Ale dla chorych ta koncówka roku wcale nie musi być znakomita.. Od dłuższego czasu media trąbią o zamykanych placówkach, a to całe szpitale, a to poszczególne oddziały.. Są limity przyjęć, zapisy do specjalistów z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym, a to często oznacza dla pacjenta być, albo nie być. Zdrowieć, albo nie zdrowieć.
  Można powiedzieć, że trwa wojna, ale z kim, z czym? Wygląda, że niezaleznie od wszystkiego to pacjenci dostają po tyłku..
  Dziękuję Wam za wypowiedzi. I życzę nieustannie Wszystkim Nam duzo, dużo ZDROWIA!!

  Lubię to

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s