Dlaczego jej nie lubić?

Sopl(ic)owo :))
Wciąż jest. I będzie do środy, 20 marca 2013. Mam na myśli zimę, której tak powszechnie się nie lubi. Ale czy to jej wina, że mrozi, śnieży i zawiewa? Jest potrzebna, przyroda musi mieć czas (w naszej strefie klimatycznej), by odpocząć, usnąć, dać trochę czasu ziemi na przygotowanie się do cieplejszych miesięcy. A poza tym zima to wspaniałe widoki, zabawy na śniegu i lodzie, a nie tylko karambole na drodze i zaspy nie do pokonania. Nawet to ma swój urok, bo czasem powoduje przymusowy urlop. I chyba tak warto spojrzeć na tę sytuację;) 

Na niebie piękne halo, odrobina koloru na poszarzałym niebie.
A w tym tygodniu powitamy astronomiczną wiosnę:) 

Ciekawostka – zazwyczaj wiosna miała swój początek 21 marca, tak było do 2011 roku. Od 2012 do 2043 roku wiosna będzie rozpoczynać się 20 marca, a od 2044 20-go lub 19-go marca. Dopiero w roku 2102 (kto z nas to sprawdzi..?;)) ) wiosna przyjdzie ponownie 21 marca.


Ośnieżona choinka nie przypomina siebie, gdy się z nią „pobawić” w fotoszopie;)

Droga w stronę zachodzącego słońca.. Jest piękna o każdej porze roku..

Reklamy

6 myśli nt. „Dlaczego jej nie lubić?

  1. Goldi! Świetna ciekawostka!
    Zimę w zasadzie lubię. Skłamałbym jednak mówiąc, że to moja ulubiona pora roku. Myślę, że uwzględniając „za i przeciw” trwa co najmniej o miesiąc za długo. Tegoroczna, w sumie łagodna, była chyba rekordowa pod katem małej ilości dni słonecznych. Ciemność zawsze doskwierała, ale brak słońca w dzień jeszcze bardziej. Rok temu nawet z humorem przetrwaliśmy miesiąc bez prądu i wody, takie uroki. Pozwalają jednak lepiej docenić pozostałe pory roku!

    Polubienie

  2. Za mało światła, to chyba najgorsze zimą. Ale, gdy się przetrwa grudzień i połowę stycznia, to potem już jest coraz lepiej. Tak jest i trzeba się z tym pogodzić:) I jeszcze podejść z humorem, tak, jak Ty, do różnych dokuczliwości. Zawsze może być gorzej (to taka optymistyczna wersja;)) )

    Gdybym miała teraz zamieszkać w jakiejś ciepłej strefie, to bardzo brakowałoby mi śniegu na Boże Narodzenie.. Bo co to za choinka z palmy..?;)

    Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s