Zapaśniczki

Do olimpiady w 2020 r. zostało jeszcze 7 lat, ale wiadomo już, że szykują się zmiany wśród dyscyplin sportowych. Przez ostatnie lata przybyło konkurencji aż do przesytu – podczas olimpiady w 2012 zawody odbywały się aż w 302 konkurencjach!! Od dawma MKOL ma zamiar zrobić roszady w konkurencjach sportowych – jedne usunąć, inne wprowadzić. Wiadomo, że trzeba iść z duchem czasu, promować to, co popularne, co forsują sponsorzy i co przynosi zysk, ale dziwi mnie fakt, że robi się to kosztem zapasów! Wielka szkoda, bo zapasy to jedna z najstarszych dyscyplin sportu, w programie igrzysk była nieprzerwanie od 1896 roku! Zdobyliśmy w niej 25 medali, z czego 5 złotych! Ale nie liczą się sentymenty, tylko KASA..! Na otarcie łez od 2016 roku ma pojawić się na olimpiadzie golf i rughby siedmioosobowe. A od 2020 roku być może jedna z tych dyscyplin: squash, wakeboarding (jazda na desce za motorówką), sporty wrotkarskie, starochińska sztuka walki wushu, wspinaczka sportowa.

Na filmach poniżej pokazy walk zawodniczek, które miałyby szansę znaleźć się w kadrze olimpijskiej. Jednak decyzja MKOL przekreśla ich karierę. Trudno, niech nadal trenują w zaciszu domowym, a w nagrodę będą wygłaskane i nakarmione;)


Reklamy

12 myśli nt. „Zapaśniczki

  1. To chyba w stylu wolnym 😉 Coraz ładniejsza ta nasza kadra zapaśniczek. W każdym razie widać efekty treningów, bo kilka chwytów było najwyższej klasy.

    Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s