Filmowy suplement

I jeszcze małe filmowe uzupełnienie do koncertu Alice Coopera w Dolinie Charlotty.

Pierwszy film jest zdecydowanie dłuższy, bo trwa blisko 10 minut. Na filmie Alice wykonuje utwory swoich nieżyjących przyjaciół: Jima Morrisona, Johna Lennona, Keitha Moona i Jimmy’ego Hendrixa. Łączyła ich nie tylko pasja do muzyki, ale i do alkoholu 😉 W latach największej popularności Alice założył Hollywood Vampires, czyli klub pijaków, do którego należeli m.in. John Lennon, Keith Moon, Harry Nilsson, Micky Dalenz .. Spora część członków elitarnego klubu przeszła na tamtą stronę, na szczęście Cooperowi udało się wyjść z alkoholizmu, przeszedł leczenie i od 3 dekad jest całkowicie trzeźwy. Ukłon w jego stronę, że potrafił poradzić sobie ze swoimi demonami 🙂
Na każdym z koncertów Alice Cooper gra teraz kilka utworów jego przyjaciół od kieliszka (fragment wywiadu dla RollingStone.com):
“Podczas naszych koncertów robimy takie coś, co jest hołdem dla Hollywood Vampires, mojego pijackiego klubu. Byli w nim Keith Moon, John Lennon, Harry Nilsson, Micky Dalenz – bardzo eklektyczna grupa pijaków. Połowa z nich nie żyje, więc w hołdzie im gramy cztery utwory w czasie koncertu. Gramy ‘Break On Through’, ‘Revolution’, ‘My Generation’ i ‘Foxey Lady’ Jimiego Hendrixa. No i powiedziało mi się, ‘Nigdy nie zrobiliśmy albumu z coverami, pomyślmy o tym.’ Więc [producent Bob] Erzin i ja się jakby z tym teraz siłujemy.”
W przyszłym roku ukaże się płyta z coverami:
“Trzymałbym się  lat ’73, ’74. Nie chcę z tym zajść byle gdzie ot tak. Chcę, by trzymało się to tej pijackiej ery, więc jest to dość specyficzne. Powiedziałbym, że ‘Break On Through’ to bardzo dobry kawałek rockowy z tego czasu. Inne, sam pomyśl – Harry Nilsson, wiele z jego rzeczy byłoby dobrych po rockowemu. Myślę o utworach jak o glinie. Weź kawałek taki jak ‘Jump Into The Fire’ i wynieś to na mocniejszy poziom i będzie jak trzeba.”

Hollywood Vampires
Hollywood Vampires

Drugi filmik to kilka fragmentów „Poison” (raptem niewiele ponad 1,5 minuty). Niestety, nie mogłam nagrać utworu w jednej sesji, bo kończyło mi się miejsce na karcie i aparat wyłączał nagrywanie co 30 sekund…

Reklamy

2 thoughts on “Filmowy suplement

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s