Ray Wilson i Genesis Classic w Łodzi

Nie nadążam ostatnio.. Ten wpis powinien być kilka dni temu, ale mam ostatnio dużo różnych spraw, które wypełniają mi dobę. A ona nie chce być z gumy… 😉
Poprzedni tydzień zakończył się atrakcjami w postaci koncertu Raya Wilsona – Genesis Classic oraz dwudniowej wycieczki w Beskidy. O wycieczce być może później wspomnę, na razie parę migawek koncertowych.
O Rayu można poczytać TU i TU i dowiedzieć się, że to szczęśliwy Szkot, którego miłość przywiodła do Polski, od kilku lat mieszka bowiem w Poznaniu. Od wielu lat tworzy muzykę, śpiewa, gra, był też wokalistą Genesis, gdy Phil Collins odszedł z zespołu. Jest bardzo sympatycznym człowiekiem, zupełnie nie ma w sobie nic z nadętej gwiazdy, jest ujmujący, bezpośredni i lubi koncertować. Poza tym widać, że szanuje i lubi swoich fanów, nawiązuje z nimi dobry kontakt, na koncertach rozmawia w trakcie występu, a po koncertach, mimo że mógłby powiedzieć, „jestem zmęczony, wracam do domu”,  jednak wychodzi do fanów i rozdaje autografy.
Ray Wilson prowadzi fundację dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, wspiera też młode talenty. Sam o sobie mówi, że nie jest bogaczem, ale to, co ma i jak żyje, zupełnie mu wystarcza. Znalazł swój dom, swoje miejsce na ziemi, miłość i pielęgnuje wszystkie te wartości, które zaszczepiono mu w młodości.

Reklamy

20 myśli nt. „Ray Wilson i Genesis Classic w Łodzi

  • To bardzo dobra płyta, ale coś nie zagrało między muzykami i postanowili zakończyć współpracę. Z jednej strony szkoda, z drugiej.. Wszystko się kiedyś konczy..
   Był moment, że Genesis za daleko poszedł w stronę popu, a to już nie było to.

   Polubienie

    • To wszystko przez syndrom Phila Collinsa – po jego odejściu z Genesis wydawało się, że świat (muzyczny) się przewrócił.. Fani Genesis nie mogli uwierzyć, że bez Phila też może się jakoś kręcić. Zapomnieli, że nie ma ludzi niezastąpionych.
     😉

     Polubienie

 1. On naprawdę mieszka w Poznaniu? To przyznam się, że jestem zaskoczony (pozytywnie). 🙂
  Osobiście trudno mi stwierdzić, który Genesis porusza mnie bardziej. Z każdym wokalistą jest jak z nową erą. Cieszę się, że zespół istnieje i to najważniejsze jest 🙂

  Jestem pod dużym wrażeniem klipu video. Jak na koncert to jest świetna jakość.

  Polubienie

  • Jednego żałuję, że nie mogłam nagrać całości koncertu. Względy techniczne.. Już mam dużą pamięć, ale akumulatory się gotują 😉 Zużyłam 4 na ten koncert 🙂
   Ray się naprawdę zadomowił w Poznaniu, bierze udział w róznych wydarzeniach, myślę, że będziesz miał okazję gdzieś spotkać go na jakimś koncercie.

   Polubienie

 2. Genesis! I Ray…. Kłaniam się nisko. Lubię Genesis z Peterem Gabrielem, dla mnie to fantastyczny człowiek i znakomity artysta. Pozdrawiam!

  Polubienie

  • W ogóle Genesis to była/jest świetna grupa :))
   Ale Raya lubię dla jego muzyki, którą tworzy teraz i kiedyś z zespołem Stilskin. Uważam, że to również świetny artysta i wspaniały człowiek, czemu daje wyraz w postaci organizowania pomocy dla trudnej młodzieży, czy wspierania talentów.
   🙂

   Polubienie

   • Tak, tzn. także jestem tego zdania. O Genesis i Rayu. Jestem zdania, nie chcę byś odniosła wrażenie, że czepiam się słów… Albo, żebyś w mojej obecności „uważała na słowa”. To tyle wstępu. Nie ma trudnej młodzieży, owa młodzież wykształciła takie, a nie inne sposoby radzenia sobie z rzeczywistością. Odmienne, być może łamiące pewne normy…. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego komentarza jako pouczenia z mojej strony. 🙂 Pozdrawiam!

    Polubienie

    • Nie odbieram Twoich słów jako pouczania, lecz jako sprecyzowanie informacji. Potocznie mówi się o „trudnej młodzieży”, dlatego tak określiłam grupy młodych ludzi, których zachowanie odbiega od przyjętych norm.
     Pozdrawiam również 🙂

     Polubienie

     • Nie piszę, że tak odbierasz, tylko staram się być uważna i dobrze, tj. zgodnie z intencją zrozumiana. Tak potocznie się mówi, na poziomie społecznym, mam takie wrażenie, coraz mniejszą świadomość językową mają ludzie, którzy z racji piastowanego stanowiska/ wykonywanego zawodu powinni być wyczuleni na tym punkcie. Bo przecież media/ dziennikarze_ki kształtują pewien obraz…..
      Można się z tym obrazem, daną sytuacją nie zgadzać, ale to inna kwestia…

      Polubienie

 3. Pingback: Ray Wilson w Manufakturze | Ugoldenbrown's Blog

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s