Ray Wilson i Genesis Classic w Łodzi

Nie nadążam ostatnio.. Ten wpis powinien być kilka dni temu, ale mam ostatnio dużo różnych spraw, które wypełniają mi dobę. A ona nie chce być z gumy… 😉
Poprzedni tydzień zakończył się atrakcjami w postaci koncertu Raya Wilsona – Genesis Classic oraz dwudniowej wycieczki w Beskidy. O wycieczce być może później wspomnę, na razie parę migawek koncertowych.
O Rayu można poczytać TU i TU i dowiedzieć się, że to szczęśliwy Szkot, którego miłość przywiodła do Polski, od kilku lat mieszka bowiem w Poznaniu. Od wielu lat tworzy muzykę, śpiewa, gra, był też wokalistą Genesis, gdy Phil Collins odszedł z zespołu. Jest bardzo sympatycznym człowiekiem, zupełnie nie ma w sobie nic z nadętej gwiazdy, jest ujmujący, bezpośredni i lubi koncertować. Poza tym widać, że szanuje i lubi swoich fanów, nawiązuje z nimi dobry kontakt, na koncertach rozmawia w trakcie występu, a po koncertach, mimo że mógłby powiedzieć, „jestem zmęczony, wracam do domu”,  jednak wychodzi do fanów i rozdaje autografy.
Ray Wilson prowadzi fundację dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, wspiera też młode talenty. Sam o sobie mówi, że nie jest bogaczem, ale to, co ma i jak żyje, zupełnie mu wystarcza. Znalazł swój dom, swoje miejsce na ziemi, miłość i pielęgnuje wszystkie te wartości, które zaszczepiono mu w młodości.

Reklamy

20 myśli w temacie “Ray Wilson i Genesis Classic w Łodzi

  • ugoldenbrown 30/09/2013 / 18:48

   Takie są moje wrażenia odnośnie Raya Wilsona. Tak go sobie wyobrażam, dobrze mu z oczu patrzy 🙂

   Polubienie

 1. krogulec14 30/09/2013 / 15:38

  Nie ukrywam, że „Calling all Statins” lubię bardziej od wszystkich na których śpiewał Phil Collins.

  Polubienie

  • ugoldenbrown 30/09/2013 / 18:51

   To bardzo dobra płyta, ale coś nie zagrało między muzykami i postanowili zakończyć współpracę. Z jednej strony szkoda, z drugiej.. Wszystko się kiedyś konczy..
   Był moment, że Genesis za daleko poszedł w stronę popu, a to już nie było to.

   Polubienie

   • krogulec14 02/10/2013 / 15:45

    Nie tyle „nie zagrało” ile słabo sprzedała się płyta…

    Polubienie

    • ugoldenbrown 03/10/2013 / 22:27

     To wszystko przez syndrom Phila Collinsa – po jego odejściu z Genesis wydawało się, że świat (muzyczny) się przewrócił.. Fani Genesis nie mogli uwierzyć, że bez Phila też może się jakoś kręcić. Zapomnieli, że nie ma ludzi niezastąpionych.
     😉

     Polubienie

 2. oceanofstupidity 30/09/2013 / 18:34

  On naprawdę mieszka w Poznaniu? To przyznam się, że jestem zaskoczony (pozytywnie). 🙂
  Osobiście trudno mi stwierdzić, który Genesis porusza mnie bardziej. Z każdym wokalistą jest jak z nową erą. Cieszę się, że zespół istnieje i to najważniejsze jest 🙂

  Jestem pod dużym wrażeniem klipu video. Jak na koncert to jest świetna jakość.

  Polubienie

  • ugoldenbrown 30/09/2013 / 18:55

   Jednego żałuję, że nie mogłam nagrać całości koncertu. Względy techniczne.. Już mam dużą pamięć, ale akumulatory się gotują 😉 Zużyłam 4 na ten koncert 🙂
   Ray się naprawdę zadomowił w Poznaniu, bierze udział w róznych wydarzeniach, myślę, że będziesz miał okazję gdzieś spotkać go na jakimś koncercie.

   Polubienie

 3. spacer_biedronki 02/10/2013 / 23:32

  to w Tobie kocham – tę miłość do nut. I to bywanie tak blisko nich.

  Polubienie

 4. annybloog 15/10/2013 / 22:13

  Genesis! I Ray…. Kłaniam się nisko. Lubię Genesis z Peterem Gabrielem, dla mnie to fantastyczny człowiek i znakomity artysta. Pozdrawiam!

  Polubienie

  • ugoldenbrown 15/10/2013 / 23:06

   W ogóle Genesis to była/jest świetna grupa :))
   Ale Raya lubię dla jego muzyki, którą tworzy teraz i kiedyś z zespołem Stilskin. Uważam, że to również świetny artysta i wspaniały człowiek, czemu daje wyraz w postaci organizowania pomocy dla trudnej młodzieży, czy wspierania talentów.
   🙂

   Polubienie

   • annybloog 15/10/2013 / 23:15

    Tak, tzn. także jestem tego zdania. O Genesis i Rayu. Jestem zdania, nie chcę byś odniosła wrażenie, że czepiam się słów… Albo, żebyś w mojej obecności „uważała na słowa”. To tyle wstępu. Nie ma trudnej młodzieży, owa młodzież wykształciła takie, a nie inne sposoby radzenia sobie z rzeczywistością. Odmienne, być może łamiące pewne normy…. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego komentarza jako pouczenia z mojej strony. 🙂 Pozdrawiam!

    Polubienie

    • ugoldenbrown 16/10/2013 / 00:09

     Nie odbieram Twoich słów jako pouczania, lecz jako sprecyzowanie informacji. Potocznie mówi się o „trudnej młodzieży”, dlatego tak określiłam grupy młodych ludzi, których zachowanie odbiega od przyjętych norm.
     Pozdrawiam również 🙂

     Polubienie

     • annybloog 16/10/2013 / 00:13

      Nie piszę, że tak odbierasz, tylko staram się być uważna i dobrze, tj. zgodnie z intencją zrozumiana. Tak potocznie się mówi, na poziomie społecznym, mam takie wrażenie, coraz mniejszą świadomość językową mają ludzie, którzy z racji piastowanego stanowiska/ wykonywanego zawodu powinni być wyczuleni na tym punkcie. Bo przecież media/ dziennikarze_ki kształtują pewien obraz…..
      Można się z tym obrazem, daną sytuacją nie zgadzać, ale to inna kwestia…

      Polubienie

      • ugoldenbrown 16/10/2013 / 20:30

       My i tak się doskonale rozumiemy.. 🙂 Popatrz, jak trudno porozumieć się politykom 😉

       Polubienie

       • annybloog 16/10/2013 / 20:34

        Polityka……. Uczcijmy to minutą ciszy. U nas nie ma Polityki. A zaraz jest takie pismo. 🙂

        Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s