Pozdrowienia z Moskwy! :)

Kilka zdjęc z dzisiejszego spaceru po Moskwie. Teraz już widać, dokąd mnie wywiało 😉
Na zdjęciach Galeria Trietakowska, Kreml, Cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Kamienny Most na rzece Moskwa, rzeźba Michaiła Szemiakina „Dzieci są ofiarami przywar dorosłych”. Na jednym ze zdjęć widać po obu stronach rzeki Moskwy niekończący się sznur samochodów.

Gdy oglądaliśmy rzeźbę w parku, dochodziły nas głośne dźwięki klaksonów. Zastanawialismy się, co się dzieje? Strajk? Protest taksówkarzy? Nie! To godzina powrotu do domu i nerwy kierowców, stojących w korku i nie mogących włączyć się do ruchu. W ten sposób zwracali uwagę policjanta, by spojrzał na nich nieco łaskawiej i machnął ręką w ich stronę..
Pozdrawiam Wszystkich :))

Reklamy

23 myśli nt. „Pozdrowienia z Moskwy! :)

  • Buziaki z Moskwy :)) Pogoda w tym roku wszędzie płata figle. Nasi znajomi mówią, że jest wyjątkowo zimno, jak na październik, widać idzie globalne oziębienie 😉
   Dopiero zaczynam zwiedzać i już wiem, że muszę dokonywać wyborów, co zobaczyć, a co pominąć. Może kiedyś uda się powtórzyć tę wyprawę, ale kto to wie..

   Lubię to

 1. Jakoś nie było mi dotąd po drodze do Moskwy i Pragi. To dwa miasta, które myślami wciąż za mną chodzą. Praga pewnie ze względu na M. Kundere, ale Rosja..hm..język, uwielbiam rosyjski.
  Zazdraszczam a zatem.

  Lubię to

  • To moje pierwsze spotkanie z Moskwą. I co powiedzieć? Niezwykłe miasto, ktore może nie zachwyca, jak Praga, ale ma swój magnes.. Jeszcze nie wiem, co o niej sądzić, ale jestem pewna, że chciałabym tu wrócić kiedyś.

   Lubię to

  • Na Arbat jeszcze nie dotarłam, ale wszystko w swoim czasie. Wczoraj było święto kosmonautow i z tej okazji dzis odwiedziliśmy muzeum kosmonautyki, ale i słynną wieżę telewizyjna Ostankino, a poza tym nogi mam uchodzone po zwiedzaniu dawniejszych terenów wystawowych republik radzieckich 😉

   Lubię to

  • Moskwa jest różnorodna, pośpieszna, wciąż zaganiana obowiązkami.. A Arbat to spokojne miejsce, spacerownik, taki Monciak 😉 Podobny do wielu deptaków na świecie, tak samo drogi, jak i komercyjny. Cóż, prawo rynku, oni tam też muszą jakoś sobie radzić 😉

   Lubię to

  • :)) Znów się rozruszałam w podróżach, sprawia mi to niezmierną radosć, gdy mogę zobaczyć, poczuć, posmakować coś nowego. Jestem zainfekowana bakcylem podrozy od dawna, co jakiś czas choroba się nasila i jedynym lekarstwem jest wyruszyć w podróż :))
   Rosjanie są faktycznie bardzo ciepli, serdeczni – w większości przypadków. I oby tego w sobie nie zatracili.

   Lubię to

  • Pogoda nie była idealna na zdjęcia, ale na szczęście nie padał deszcz. Najlepsza pogoda była w dniu zapalenia znicza olimpijskiego, ale to, jak już wspominałam, zasługa Putina, który rządzi nawet pogodą 😉
   Rzeźba jest fantastyczna! To właśnie kwintesencja tego wszystkiego, co dorośli szykują swoim dzieciom. Zapominamy, że kiedyś też byliśmy dziećmi i mieliśmy ideały i marzenia..

   Lubię to

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s