Skafanderek

Może niezbyt gustowne, ale z pewnością praktyczne zabezpieczenie przed zimą 🙂

IMG_7545

Reklamy

20 myśli nt. „Skafanderek

  • Kiedyś kierowcy odstawiali samochody na zimę. Garaży było za mało, a plandeka też coś dawała. Teraz samochód nie jest już takim skarbem, jak niegdyś.,. Teraz to normalność, narzędzie pracy, itp.

   Polubienie

 1. Sam się nad zastanawiałem nad kupnem takiego pokrowca z plastiku, bo nawet po dużym mrozie i opadach śniegu, odpada odśnieżanie szyb, ale koniec końców po rozmowach z sąsiadami zrezygnowałem. W zeszłym roku nagminnie je kradziono, a po wtóre pod plandeką nie widać czy są jeszcze tablice i wycieraczki.

  Polubienie

 2. Plandeka zatrzymuje parowanie wilgoci i ułatwia korozję powierzchni niedostatecznie zabezpieczonych. Trochę osłania przed kurzem, ale przy zakładaniu i zdejmowaniu, może powodować ścieranie lakieru. Prawdopodobnie wymyślona dla szpanu, by wykazać troskę właściciela o auto.

  Polubienie

  • Skonczyła się też epoka repasacji pończoch, obciągania guzików, nabijania długopisów.. Pamiętasz, ile było punktów usługowych tego typu?
   „I komu to przeszkadzało..?”
   😀

   Polubienie

   • Z pewnością „produkowaliśmy” dzięki temu zdecydowanie mniej śmieci. Pomyślcie ile teraz ton codziennie wypluwają biura: tonery, kartridże, folie, drukarki (cena nowej niewiele większa od zestawu tuszu)…

    Polubienie

    • Śmieci stały się wszechobecne, zalewa nas potop śmieci. A już ta ustawa śmieciowa, to w ogóle osobny temat.. Wzorowanie się na Zachodzie bez odpowiedniego przygotowania technologicznego przynosi nam więcej szkody, niż korzyści. Niedawno dowiedziałam się, że gorsze są torebki, które ulegają biodegradacji, niż te, które można by oddać do recyklingu. Biodegradacja nie jest bowiem całkowita, a resztki, które pozostają z torebki tak samo zalegają glebę, jak te „zwykłe” plastiki. Druga sprawa – na Zachodzie utylizuje się tetrapaki, u nas nie, bo nie ma takiej technologii (KOSZTY!), to po kiego mamy w sklepach głownie opakowania tetrapak?? Czy nie lepiej zostac przy starym, sprawdzonym szkle? Albo zastosować to, co można zutylizować? To wkurzające, ale w Polsce nie ma dobrego, mądrego zarządzania. Fachowców na lekarstwo, rządzi jedna frakcja, albo druga, ale nie fachowcy. Rząd ma swoich obywateli tam, gdzie ma.

     Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s