Królowa

Niekwestionowaną królową wśród wielu aut, które pojawiły się kilka dni temu w Manufakturze była Złota Warszawa M20. Nie zdradzę jej wieku, bo kobieta ma tyle lat, na ile wygląda, a w tym wypadku wygląd jest olśniewający!

Z podobną Warszawą mam dobre wspomnienia z dzieciństwa, jeździłam z moim Dziadkiem na wakacje, na krótsze lub dłuższe wypady i zawsze było to niesamowite przeżycie. Podobnie, jak przeżyciem było niedzielne uruchamianie samochodu, gdy Dziadkowie jechali np. do kościoła. Zapali, czy nie zapali..? 😉 Nie chce zapalić?? To od czego korba? 😀
To był bardzo pojemny samochód. W porywach jechało nim kilkanascie osób. Pamiętam, że Dziadek zawoził kiedyś rodzinę i znajomych na jakieś wesele i wsiadło do samochodu chyba 17 osób!!
Auto służyło moim Dziadkom długie lata.. Kupili ją w 1958 roku, dziadek jeździł do swojej śmierci w 1979 r., a potem przez kilka ładnych lat służyła innemu członkowi rodziny. Można powiedzieć, że to były auta nie do zdarcia.
stara_warszawa_m20 stara_warszawa_m20_1 stara_warszawa_m20_2 stara_warszawa_m20_3

Reklamy

42 myśli nt. „Królowa

 1. Pięknie utrzymany egzemplarz. Cudo. Pobieda, ach palce lizać. Przy okazji warto przypomnieć skłonność radzieckich inżynierów do kopiowania: pl.wikipedia.org/wiki/Kopiowanie_konstrukcji_(motoryzacja)

  Polubienie

  • Tak, cudo 🙂 Ciekawy link dałeś, ale takie kopiowanie to ponoć nic złego, „wszyscy” to robili.

   Pakuje się, jutro raniutko wyruszam w drogę, jadę zwiedzać naszą piekna Polskę (i nie tylko).
   🙂

   Polubienie

  • To już wtedy był to swoisty rarytas 🙂
   Z samochodami, a właściwie z właścicielami pojazdów jest tak, że dzielą się (w zasadzie) na tych, którzy zmieniają samochody tak często, jak ich na to stać, jak mają ochotę i potrzebę, oraz na tych, którzy przywiązują się do swoich samochodów i jeżdżą nimi do upadłego. Czasem zupełnie przypadkiem wychodzi, że jeżdżą już zabytkiem 🙂

   Polubienie

 2. To jest styl! I szyk! Niech się chowają cadillac’i (o raju…jak napisać kadillaki żeby głupio nie wyglądało????)!

  Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s