Kolejowe klimaty

Już nie mam siły do polskich kolei…!! Na samym starcie blisko półgodzinne opóźnienie, pociąg zamiast 6:13 odjechał o 6:41 !! Podobno z przyczyn technicznych. To powiedziano w komunikacie, gdy pociąg ruszył z Kaliskiej, natomiast nikomu nie przyszło do głowy, by wcześniej poinformować podenerwowanych pasażerów, że jest awaria.
Nie szanuje się w Polsce ani czasu, ani ludzi.
Teraz wiem, dlaczego nam z tą Japonią, nawet drugą, nie wyszło…
I nigdy nie wyjdzie.
„Sorry, taki mamy klimat”.

Reklamy

30 myśli nt. „Kolejowe klimaty

  • Nie mam co do tego złudzeń, przekonuję się ciągle, że socjalizm, jak Lenin, wiecznie żywy. Taka w nas „bylejakość”, „jakoś to będzie”, czy „po nas choćby potop”.
   Przepraszam, jesli Kogoś uraziłam, wiem, że nie wszyscy są tacy, jak wymieniłam:))

   Lubię to

 1. No to są konsekwencje tego, że sprywatyzowano wszystko jak leci. Z torami tyż. Brytyjczycy się naumieli, że prywatny przewoźnik prędzej będzie ciągnikiem transportował ludzi niż wyłoży pieniądze na konserwacje torów. I kilka lat temu ponownie je znacjonalizowali.

  Lubię to

  • Dotknąłeś ciekawego tematu – prywatyzacji. U nas prywatyzuje się na potęgę wszystko, jak leci, bez zastanawiania się, bez zgłębiania, czy ma to jakiś głębszy sens. I był w naszej niedawnej historii jeden rząd, który chciał wstrzymać, czy przyhamować rozpędzoną lokomotywę prywatyzacji, i zaraz przestał być rządem..
   Nie wiedziałam, że Angole poszli po rozum do głowy, no, no, kto by się spodziewał..?;)

   Lubię to

 2. Pomyśleć, że kiedyś dla kolejarza spóźnienie było plamą na honorze. Mówię o czasach gdy nie było GPS, elektroniki, łączności, a zegarki trzeba było nakręcać. I sypało się węgiel do dziury…

  Lubię to

  • I tez się cieszę z tego:)
   A w ogóle cieszę się, że dostałam bilet, że wsiadłam do pociągu, dojechałam na miejsce bez awarii, nie okradli mnie, miałam miejsce w przedziale…:)))
   To wszystko, co przed chwilą wymieniłam, było kiedyś na porządku dziennym..

   Lubię to

  • My, Słowianie jesteśmy odporni na wiele niedogodności, na dociskanie śruby, na niewygody. Ale do pewnego czasu, bo w pewnym momencie następuje zmęczenie materiału i jest silny odpór. Tak bywało do tej pory, ale wiem, że czasy i ludzie się zmieniają. Zresztą – pożyjemy, zobaczymy 😉

   Lubię to

 3. Uff, na szczęście nie mam takich problemów, nasze dolnośląskie/ koleje/ jeżdżą jak w zegarku( chyba zrobiłam tym naszym KD niechcący reklamę, haha! )

  Lubię to

  • A, dobrze, bardzo dobrze!! W zasadzie nie powinno się chwalić tego, co pracuje bez zarzutu, ale takie czasy nastały, że trzeba pokazywać dobre wzorce, bo inaczej nastanie era partaczy, obiboków i leserów!;)

   Lubię to

 4. no właśnie…ja nie jechałam już dawno pociągiem no bo nie było potrzeby a tu parę dni temu na Lublin intercity… jechałam i pociąg już przyjechał 20 minut spóźniony…nie mówiąc ,ze w środku taki…..no powiem krotko..nie fajny:):)wracałam pociągiem normalnym , ładniejszy z wyglądu i szybszy i tańszy!!! ha, ha ..jak to jest??? jaki dziwny ten nasz świat :):)
  Pozdrawiam serdecznie
  Podróżnik

  Lubię to

  • Czasem mam wrażenie, że kolej wypuszcza na trasę muzealne egzemplarze wagonów, bo wiadomo, że i tak pasażerowie pojada, i tak..
   Czytałam dziś, że od grudnia tego roku (hmm..zobaczymy..) pojedziemy pendolino na kilku trasach. I już się martwią niektórzy, bo okazuje się, że wzrośnie poziom drgań w budynkach znajdujących się przy torach, podczas takiego przejazdu. Następna sprawa – czy w rezultacie nie naruszy to konstrukcji? Zazwyczaj są to stare budynki, nie pierwszej świetnosci.. Ale, jak zawsze – pożyjemy,zobaczymy:)
   Pozdrawiam:)

   Lubię to

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s