Łódź roz…kopana

Tyle piasku, szkoda, że to nie plaża.. 😉 Piękny plac budowy i to w samym sercu miasta! A to tylko maleńki wycinek..
Nocą zyskuje inny wymiar.. Kiedyś będzie pięknie i wszystkie problemy komunikacyjne staną się śmieszne, ale teraz jest niełatwo, oj, niełatwo..
I jak Wam się podoba centrum Łodzi? 🙂

 

Reklamy

31 myśli nt. „Łódź roz…kopana

 1. Wszystko zależy od perspektywy…
  W Sligo właśnie poszerzają most, ale nim poczujemy pozytywny efekt, musimy odstać swoje w korku. Z konieczności podziwiając rzekę z jednej strony i jej ujście do zatoki oraz port z drugiej.
  Pamiętam jak w czasach mojego dzieciństwa wymieniano nawierzchnię (czy też rury) na naszej ulicy (jedna z głównych w mieście). Na czas remontu zamknięto cały odcinek, a my mieliśmy frajdę bawiąc się tam, gdy tylko robotnicy poszli do domu. W weekendy jeździliśmy rowerami, graliśmy w piłkę itd., bo ulica była szersza od podwórka. A kupę piachu zamienialiśmy w piaskownicę i (ku rozpaczy robotników) znosiliśmy tam kamienie, trawsko, a nawet muszle ślimaków.

  Polubione przez 1 osoba

  • Wszystko kiedyś wymaga remontu, zmiany i najlepiej byłoby wtedy wyekspediować mieszkańców na czas remontu, remont przeprowadzić szybko i bezboleśnie. Ale to utopia. Dlatego nie ma wyjścia, trzeba godzić się na utrudnienia, korki, objazdy i niepotrzebną stratę czasu. I zaopatrzyć się w potężną dawkę cierpliwości 🙂

   Dzieci zawsze podchodzą do życia z ciekawością i prostotą. Dlatego jeśli pryzma piachu przypomina im górę, albo wydmy, to tak jest w istocie! 🙂 I kamienie, czy trawa jest jak najbardziej wskazana :):)
   Mnie góry piachu od dziecka kojarzyły się z Egiptem, dlatego to był jeden z pierwszych kierunków zagranicznych wypraw już w dorosłym życiu.

   Lubię to

 2. Hmm … coś mi te widoki przypominają … jakby rozkopany Poznań w samym centrum (miało być skończone na Euro 2012, a teraz mamy o ile się nie mylę 2015 …). W każdym razie życzę Łodzi i jej mieszkańcom szybkiego zakończenia prac widocznych na zdjęciach.

  Polubione przez 1 osoba

  • Dziękuję w imieniu nas wszystkich 🙂 Mam mgliste obawy, że zaplanowane terminy zakończenia robót mogą nie być utrzymane i dotrzymane…
   I mówisz, że w Poznaniu… na Euro 2012… i że jeszcze nic, a nic..? 😉 WOW 🙂

   Lubię to

  • Jak mam jechać na Widzew, czy Olechów w ciągu dnia, to rozpacz bierze…
   Od niedawna rozkopana jest też Al.Politechniki, ruch jest jedną nitką w obie strony, co oznacza, że trzeba czekać, aż przejedzie kolumna z przeciwka.. Pozdrawiam 🙂

   Lubię to

 3. Oj może chociaż Łodzi wyjdzie to na dobre 🙂
  U mnie od kilku lat trwają remonty, jak nie tu to tam….. 😉 Tylko nie wszystkie są udane hehe

  Polubione przez 1 osoba

 4. Wyobrażam sobie, co pomyślałaś o tych remontach 🙂 Nie po to człowiek gna przez pół Europy, żeby oglądać barierki i wykopki (nie archeologiczne, niestety…). Ale, jak widzę, remonty to przypadłość, która dotyka nawet najpiękniejsze stolice..

  Lubię to

 5. Taki to urok przemian, które są w mieście. Warszawa też swoje przeszła i niektórzy narzekali. A teraz co, zadowoleni maruderzy. Nikt nie pomyśli, że przecież są rzeczy, które trzeba zrobić i nie ma bata, utrudnienie będą, jednak przez pewien czas. To tak jak z remontem w domu 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • Trzeba sobie ponarzekać, inaczej by człowiek nie odreagował 😉
   Przez całe lata nie było takich remontów u nas, niedawno stwierdziłam, że to nawet dobrze, że Łódź jest rozkopana w wielu miejscach, bo zrobi się raz, a dobrze.

   Lubię to

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s