Filmowa Łódź – rekwizyty z „Kingsajz”

Co pozostało z filmowej Łodzi? Czy tylko wspomnienia? Niestety, wydaje się, że tak.. Można je odświeżyć i wybrać się na spacer w stronę Muzeum Kinematografii, na którego dziedzińcu ustawiono rekwizyty z filmu „Kingsajz”. Film Juliusza Machulskiego powstał ponad ćwierć wieku temu, co zresztą widać po rodzaju rekwizytów 😉 Jest to opowieść o przygodach krasnoludka Ola Jedliny, który wydostaje się z Szuflandii do Kingsajzu, by pomóc krasnoludzkiemu alchemikowi, Adasiowi. Film w całości nakręcono w Łodzi, nic dziwnego zatem, że i rekwizyty tu pozostały.
Szkoda, że tak się potoczyły losy filmowej Łodzi, ale dobrze, ze jest co powspominać 😉

Reklamy

31 myśli nt. „Filmowa Łódź – rekwizyty z „Kingsajz”

 1. To z telefonem komórkowym: boskie! Czy rzeczywiście „transformacja” wymagała zniszczenia nawet tego co w tym kraju było dobre? Po ćwierćwieczu już wiemy, że można było mądrzej rządzić tym krajem. Zapomniano tylko kilku słów, między innymi takich jak uczciwość i przyzwoitość.

  Polubione przez 1 osoba

  • Chyba to nie był telefon komórkowy, ale zwykły, stacjonarny, tyle, ze nowoczesny na owe czasy 🙂 Ale dla nas to już prehistoria, gdy są teraz smartfony, phablety, smartwatche itd… Na temat transformacji, czy raczej „transformacji” można by długo i soczyście mówić. Ale żadnej transformacji nie było, tylko układ, ustalili jedni z drugimi, jak ma wyglądać (rzekomo) nowa Polska i tak poszło.. To, co straciliśmy, jest nie do odrobienia. A widać to chociażby na przykładzie Chin, ile w gospodarce znaczy 25 lat. Start mieliśmy tego samego dnia (symbolicznie 04.06.1989), my mieliśmy całkiem niezłe zaplecze, wystarczyło tylko mądrze gospodarować, inwestować, a nie doić i kraść. Widać teraz, gdzie są Chiny, a gdzie Polska.
   Sukno poszarpane, każdy chciał dla siebie kawałek urwać, to i mamy, co widać.

   Polubienie

 2. Bardzo lubię ten film i oczywiście niektóre dialogi z niego. Takie tam „for you”, ” zimno mi” czy też „bo im się ciurlać z kobitkami chce”, niezapomniane 🙂 Rekwizyty niezłe, stanąć przy takim pantofelku hahahaha

  Polubione przez 1 osoba

 3. We invite you all to visit Norway! Digitally, that is! 😉
  On our blog: http://www.SeeNorway.wordpress.com you may find more than
  5000 ‘full-screen-pictures’ from Norway, and best of all: It’s all free!
  Of course, you can’t freely use our pictures, but it won’t cost
  you a penny to enjoy them all. They are all posted for your pleasure!
  Be advised to follow the links to our INDEX once you find it –
  (at the end of any post you may choose to open).
  It will make it way easier to find what you are looking for!
  Welcome to Norway! 😉

  Polubione przez 1 osoba

 4. W latach 1984 – 2002, mój syn Cezary pracował we Wrocławskiej Wytwórni Filmów (upadłej), przy różnych filmach, jako: rekwizytor, współpraca: scenograficzna, dekoracyjna, kierownictwo produkcji. Z sentymentem wspomina te czasy.

  Polubione przez 1 osoba

  • O, to masz z pierwszej ręki różne informacje o kulisach kręcenia filmów! 🙂 Szkoda, że i WWF nie przetrwała transformacji. Cóż, żyjemy w ciekawych czasach, więc nie ma co narzekać 😉

   Polubienie

 5. Chce się powiedzieć: nie ma już nic. Jestesmy wolni… Hym… tylko koni zal. Żal tez pupę ściska, ze niby madrzy, a wciąż ślepi. Nie ma co narzekać, ale nuta sentymentu, do takiego buta, w sercu tkwi.;)) Przegapiliśmy duzo waznych spraw i rzeczy, bo „zachłyśnięcie” sie winno trwać krótko, potem realizm daje sygnały, a my jeszcze upojeni.
  Pozdrawiam z sadu, jest lekiem na cale zło.:))

  Polubione przez 1 osoba

 6. Już zapomniałam, ile pracy trzeba było włożyć w takie projekty, dzisiaj takie rekwizyty są animacją komputerową, zaś aktorzy muszą sobie wyobrazić przestrzeń, w której rzekomo się znajdują, a którą im później dołoży grafik komputerowy. Czasy się zmieniają, ale gdyby nie takie zmiany, nie oglądałabym teraz Twoich zdjęć. Każdy kij ma dwa końce…
  Pozdrawiam!

  Polubione przez 1 osoba

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s