Wiewiórka, jeż i pierwszy kasztan

Aktualności z parku.
Pojawiły się pierwsze kasztany, a to znaczy, że jesień przyspiesza.
Wiewiórki zajadają orzechy, a jak już są syte, to  je utykają, gdzie mogą. Za kilka lat pojawią się samosiejki.
Wieczorem potuptał po ścieżce młody jeżyk.
♠  ♥ 

Reklamy

26 myśli nt. „Wiewiórka, jeż i pierwszy kasztan

  • Było sporo wiewiórek, jak na niedzielę, kiedy do parku ściągają dzikie tłumy. Wiewiórka ze zdjęć była bardzo odważna, siedziała najpierw na ścieżce i wcinała orzecha, a potem wskoczyła na gałąź i kończyła biesiadę. Na ludzi ledwie zerkała 😉

   Polubione przez 1 osoba

  • Poszukaj, chętnie zobaczę, może się okaże, że to jakiś mutant Ci się w lipcu trafił 😀 W życiu nie słyszałam o kasztanach w środku lata, ale cuda się dzieją, cuda… 😉

   Lubię to

  • Czarnych jest trochę u nas, ale w miastach chyba raczej się ich nie spotyka. Chociaż może się mylę. Natomiast nie chciałabym, żeby zapanoszyły się te szare wiewióry. Wtedy nasze rudzielce i nasze czarnulki będą bez szans.

   Lubię to

  • Bez guglowania mogę wypowiedzieć się na podstawie brytyjskiego filmu przyrodniczego oglądanego przed laty. Przedstawiono w nim wiewiórkę szarą jako gatunek inwazyjny. Problem dotyczył jej lepszego przystosowania do środowiska, zdolności przeżycia i wypychania wiewiórki pospolitej (rudej) na coraz gorsze (pokarmowo) terytoria. Dodatkowo mówiono o roznoszeniu przez nią wirusa śmiertelnego dla rudej i niebezpiecznego dla ludzi.Populacja szarej w Wielkiej Brytanii i Irlandii zaburzyła ekosystem, nie powiodły się plany introdukcji rudej na tereny, gdzie występowała. Przyrostu populacji szarej nie ograniczyło też jej tępienie, bo wywołało sprzeciw „obrońców zwierząt”.
   Na kontynent europejski szara została sprowadzona (o ile pamiętam do Włoch) również w dawnych czasach kiedy nie zdawano sobie sprawy jak negatywny to może mieć wpływ na rodzime gatunki.

   Polubione przez 2 ludzi

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s