Urodziny Łodzi

W ostatni weekend lipca Łódź obchodziła urodziny. Które to już? Niezbyt okrągłe, ale okazałe – 594-te! 🙂 Prawa miejskie nadał Łodzi król Władysław II Jagiełło 15-go lipca 1423 roku. Początkowo była to niewielka osada, której mieszkańcy zajmowali się handlem.
Ale nie będę Was zanudzać datami, liczbami, nazwiskami, faktami z historii naszego miasta, bo jest piękne lato, termometr pokazywał dziś w słońcu 42 ºC, a nieba nie skaziła najmniejsza chmurka 🙂
O Łodzi pisałam już we wpisie z 2015 roku. Jeśli ktoś chciałby zaczerpnąć więcej szczegółów dotyczących historii Łodzi, polecam: link1 i link2 . Zamiast wielu słów, będzie trochę zdjęć z sobotniego spaceru po ulicy Piotrkowskiej i z Pasażu Róży (Piotrkowska 3).

Reklamy

15 myśli nt. „Urodziny Łodzi

  • Wszystko zmierza ku temu, by znów Łódź stała się nieduża. Ale cóż, prawo dżungli (miejskiej), kiedyś Zgierz, Pabianice (okoliczne miasta) były prężnymi, dużymi ośrodkami, a teraz się zmieniły proporcje.

   Polubione przez 1 osoba

    • Jeśli dzieje się w dobrym kierunku, to chwała i alleluja 🙂 ale nie zawsze tak jest.. Moja ulica też się zmienia diametralnie, każdego ranka zadajemy sobie pytanie – uda się wyjechać z bramy, czy nie? 😉 A to tylko wymiana torów, nawierzchni…

     Polubione przez 1 osoba

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s