Był sobie dom

I został zburzony.
Dziś wyburzono kamienicę w samym centrum Łodzi. Co będzie na jej miejscu? Nie wiadomo. Na razie rumowisko wygląda, jakby bomba trafiła w budynek..

Reklamy

13 thoughts on “Był sobie dom

    • goldenbrown 07/02/2018 / 18:41

     Pełna zgoda z tym, co mówisz! Mamy skarb w zasięgu ręki, nie musimy być, jak inne miasta, dlatego mam nadzieję, że władze miasta położą nacisk na wydobycie na światło dzienne (remonty, rewitalizacja) prawdziwych łódzkich perełek, prawie niespotykanych gdzie indziej.
     Podróby to nie to samo, co autentyki.

     Polubione przez 1 osoba

 1. ... 05/02/2018 / 23:52

  Spacerując po Łodzi widziałam dużo starych zaniedbanych kamienic. Widziałam i te odnowione. Dociekałam dlaczego. Dowiedziałam się że wciąż nie wrócili do nich właściciele i stąd takie samotne i opuszczone. Przyjdzie pewnie i taki dzień jak na załączonych zdjęciach masz.

  Polubione przez 1 osoba

  • goldenbrown 06/02/2018 / 22:24

   W każdym mieście jest misz-masz jesli chodzi o stosunki własności. Część kamienic odzyskała swoich właścicieli, część nie, część miała szczęście i była remontowana, część nie.. Dlatego stare centrum Łodzi wygląda niejednorodnie, bo wciąż brakuje pieniędzy na remonty i inwestycje.

   Polubione przez 1 osoba

 2. dorotanna 06/02/2018 / 21:47

  Nie wiem czy ta kamienica była ładna, ale jakoś zawsze mi żal burzonych starych domów … ktoś kiedyś tam mieszkał, kochał, cieszył się , smucił …

  Polubione przez 2 ludzi

  • goldenbrown 06/02/2018 / 22:29

   To prawda, zżywamy się z miejscem, zostawiamy mnóstwo wspomnień, uczuć.. Żal, gdy coś bezpowrotnie przemija.. Ale życie nie czeka, jesli coś się kończy, to tylko po to, by ustąpić nowemu. Mam nadzieję, że na miejscu tej kamienicy powstanie coś ładnego, czy potrzebnego. Za jakiś czas będzie wiadomo 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s