17 myśli w temacie “Był sobie dom

    • goldenbrown 07/02/2018 / 18:41

     Pełna zgoda z tym, co mówisz! Mamy skarb w zasięgu ręki, nie musimy być, jak inne miasta, dlatego mam nadzieję, że władze miasta położą nacisk na wydobycie na światło dzienne (remonty, rewitalizacja) prawdziwych łódzkich perełek, prawie niespotykanych gdzie indziej.
     Podróby to nie to samo, co autentyki.

     Polubione przez 1 osoba

 1. ... 05/02/2018 / 23:52

  Spacerując po Łodzi widziałam dużo starych zaniedbanych kamienic. Widziałam i te odnowione. Dociekałam dlaczego. Dowiedziałam się że wciąż nie wrócili do nich właściciele i stąd takie samotne i opuszczone. Przyjdzie pewnie i taki dzień jak na załączonych zdjęciach masz.

  Polubione przez 1 osoba

  • goldenbrown 06/02/2018 / 22:24

   W każdym mieście jest misz-masz jesli chodzi o stosunki własności. Część kamienic odzyskała swoich właścicieli, część nie, część miała szczęście i była remontowana, część nie.. Dlatego stare centrum Łodzi wygląda niejednorodnie, bo wciąż brakuje pieniędzy na remonty i inwestycje.

   Polubione przez 1 osoba

 2. dorotanna 06/02/2018 / 21:47

  Nie wiem czy ta kamienica była ładna, ale jakoś zawsze mi żal burzonych starych domów … ktoś kiedyś tam mieszkał, kochał, cieszył się , smucił …

  Polubione przez 2 ludzi

  • goldenbrown 06/02/2018 / 22:29

   To prawda, zżywamy się z miejscem, zostawiamy mnóstwo wspomnień, uczuć.. Żal, gdy coś bezpowrotnie przemija.. Ale życie nie czeka, jesli coś się kończy, to tylko po to, by ustąpić nowemu. Mam nadzieję, że na miejscu tej kamienicy powstanie coś ładnego, czy potrzebnego. Za jakiś czas będzie wiadomo 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Caffe 22/03/2018 / 14:05

  W Warszawie bywa tak, że deweloperzy się dogadują z jakimś urzędnikiem i czekają…..aż budynek się rozpadnie, żeby potem z czystym sumieniem móc go wyburzyć i sprzedać działkę. W przeciwnym razie ktoś musiałby zainwestować w remont budynku, z którym są same kłopoty, bo ktoś w nim mieszka, bo nie jest „potencjałem”. Czy u Was też tak bywa?

  Polubienie

  • goldenbrown 22/03/2018 / 19:50

   „Ciekawe” zwyczaje deweloperów. Nie słyszałam, by u nas było podobnie, ale to nie znaczy, że nie ma cichych umów. Ostatnio mamy program rewitalizacji starych kamienic „MIA100 kamienic”. Starocie są odnawiane, a potem młode rodziny mogą starać się o przydział w takich domach. Słyszałam tylko, że trzeba spełniać bardzo obostrzone warunki.
   Wiadomo, że często teren jest znacznie atrakcyjniejszy, niż to, co na nim stoi, ale aż się niedobrze robi, że deweloperzy nie biorą pod uwagę potrzeb ludzi, a tylko swój zysk. Cóż, świat zwariował..

   Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s