Alleluja, Alleluja!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Ewangelia (J 20, 1-9)
Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

12 myśli w temacie “Alleluja, Alleluja!

 1. Wichrowe108 29/03/2018 / 21:53

  Wpadnę w poniedziałek, zrobię Ci dyngusa. Tylko żeby nie było jak w zeszłym roku, ja pukam, a Ty zza drzwi odpowiadasz: przepraszam, ale nie ma mnie w domu!

  Polubione przez 1 osoba

 2. irek18g 31/03/2018 / 22:39

  Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości, niech nadchodzące święta przyniosą Ci pogodę ducha i wiele szczęścia. Irek

  Polubione przez 1 osoba

  • goldenbrown 01/04/2018 / 09:26

   Dziękuję, Irku 🙂 Jak wynika z aury, ciepłe Święta mamy tylko w sercach, bo pogoda nie rozpieszcza 😉 Wesołego Alleluja!

   Polubienie

 3. anzai12 04/04/2018 / 08:23

  Witam, i o pozwolenie bywania pytam.
  Zajrzałem, bo lubię zaglądać tam, gdzie mnie jeszcze nie było (trafiłem po linku z bloga „trudneg”). Zamierzałem wpisać się pod poprzednim postem, gdzie pojawił się „śpiewany wiersz”, ale potem zorientowałem się, że mam do czynienia z Łodzianką, która świetnie promuje moje miasto Łódź.
  A propos dworców łódzkich, to chciałbym nadmienić, że jest to jedyne miasto na świecie, powtarzam „jedyne”, które ma dwa główne, ale nieskomunikowane ze sobą dworce! To ewenement po zaborowej Łodzi, gdy konkurowały ze sobą potężne majątki niemieckie, żydowskie, i rosyjskie.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  • goldenbrown 04/04/2018 / 19:38

   Witam serdecznie sympatycznego Krajana 🙂 Cieszę się, że do mnie zajrzałeś 🙂
   Łódź jest wyjątkowa, ale że jest jedyna na świecie, która ma takie dworce, nie wiedziałam :)) Podobno za kilka lat dworce będą połączone podziemnym tunelem, aż się zastanawiam, jak to „rycie” wytrzymają stare kamienice..?
   Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

   • anzai12 04/04/2018 / 19:49

    Planów połączenia dworców było kilka, ale z uwagi na kasę przetrwa chyba tylko ten, aby Fabryczny połączyć z Żabieńcem. Czy do tego dojdzie? Metro też mieliśmy mieć w czasach międzywojennych … 😉

    Polubione przez 1 osoba

    • goldenbrown 05/04/2018 / 19:10

     Co do metra to od samego początku było mrzonką, a patrząc na obecne realia dobrze się stało, że nie wybudowano metra (ani pół też). Kasy to w naszym kochanym mieście nie ma, dlatego sukcesem będzie kładka Fabryczny-Żabieniec…
     Kiedyś słuchałam ciekawego wykładu ś.p. posła Rafała Wójcikowskiego o przyszłym bankructwie Polski na przykładzie Łodzi. Polecam https://www.youtube.com/watch?v=ebETaIBzetk
     (film ukazał się na YT w dniu śmierci posła Wójcikowskiego)

     Polubione przez 1 osoba

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s