Pułapka na ścieżce rowerowej

Przybyło miłośników jazdy na rowerze, mamy w Łodzi, podobnie, jak w innych miastach, miejski rower (pisałam o tym w 2016 roku), pojawiły się też nowe ścieżki rowerowe. Przypuszczać by należało, że dotychczas istniejące trasy dla rowerów również będą wykorzystane, ale okazuje się, że nie do końca tak właśnie jest. Na zdjęciach widać wyraźnie, o co chodzi.
Kuriozalnie to wygląda, ale nie zmienia faktu, że gdyby trzymać się starej ścieżki rowerowej, to można sobie napytać niezłej biedy. Szkoda, że budując barierkę na przystanku tramwajowym (słusznie, bo to dla bezpieczeństwa pasażerów) nikt nie pomyślał, by usunąć z jezdni wszelkie oznakowania dla rowerów. Chyba, że pomiędzy Głównym Urzędem Barierkowym, a Głównym Urzędem Malowania i Usuwania Napisów na Jezdni nie ma przepływu informacji i należałoby utworzyć kolejny urząd, który zlikwiduje tę urzędniczą niszę.
😉

8 myśli w temacie “Pułapka na ścieżce rowerowej

  • goldenbrown 06/05/2018 / 12:45

   Zdarzały się już znaki drogowe na ścieżkach rowerowych, dosłownie na środku.. To wszystko jest wyrazem bezmyślności i beztroski ludzi, którzy powinni dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
   Przeczytałam Twój wpis i.. ręce opadają 😦

   Polubione przez 1 osoba

   • Wichrowe108 06/05/2018 / 23:26

    Myślę, że część ścieżek rowerowych powstaje z tego powodu, że nie ma dofinansowania z UE na chodniki, ale jest na takie „dwufunkcyjne” trasy pieszo-rowerowe. W rezultacie – z chytrości na unijne dofinansowanie – zrobił się bałagan komunikacyjny. Trasy rowerowe najczęściej nie stanowią logicznych ciągów. Zawsze, prędzej czy później, na danym odcinku pojawiają się punkty kolizyjne: pieszo-rowerowo-samochodowe. Oczywiście, przy odrobinie empatii i wzajemnego szacunku można by uniknąć sytuacji konfliktowych. Cóż jednak powiedzieć. Najpierw zbieramy punkty chamstwa i agresji, a potem bardzo dziwimy się, że za granicą uważają nas za dzikusów.

    Polubione przez 1 osoba

    • goldenbrown 07/05/2018 / 20:28

     Trudno się nie zgodzić z tym, co napisałeś. Intuicyjnie wyczuwam, że dużą rolę w tworzeniu bałaganu inwestycyjnego jest chęć „ugrania” jak najwięcej funduszy dla „swoich”, kombinowanie z przetargami, zamiast uczciwie, przemyślanie przeprowadzić inwestycję.

     Polubienie

  • goldenbrown 07/05/2018 / 20:32

   „Miś”, „Nie lubię poniedziałku”, czy tego typu filmy nie powstawały bez przyczyny.. 😉

   Polubienie

 1. hreindyr 07/05/2018 / 18:34

  Chwila, moment… To jest moi drodzy śluza rowerowa, tzn. miejsce pozwalające rowerzystom na wbicie się na czołową pozycję do startu spod świateł. Szczegóły i regulacje dotyczące tego udogodnienia znaleźć można na Internecie.

  Krótko mówiąc, wszystko jest w porządku 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • goldenbrown 07/05/2018 / 20:35

   Aaaa..!! No to mów tak od razu! :))) Że też nie wpadłam na tę oczywistą oczywistość.. 😀

   Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s