Abby Johnson zaprasza na polską premierę filmu NIEPLANOWANE

Film, wobec którego nie wolno przejść obojętnie.
Film, który zmienia perspektywę patrzenia na życie, tak, jak w 2009 roku zmieniło się życie dyrektorki teksaskiego oddziału Planned Parenthood Abby Johnson pod wpływem pewnego zdarzenia w jej klinice.

A to wypowiedź Abby Johnson z 2015 roku:

14 myśli w temacie “Abby Johnson zaprasza na polską premierę filmu NIEPLANOWANE

  • goldenbrown 10/11/2019 / 23:18

   Film pod względem artystycznym dość przeciętny, natomiast to, co najistotniejsze, to temat. W naszych trudnych czasach trzeba o tym mówić, pokazywać wszelkie aspekty aborcji, że nie jest to mniej groźne, niż wyrwanie zęba, bo sam zabieg ma konsekwencje – często fizyczne, a częściej psychiczne – trauma zostaje na całe życie. Niełatwo mi się oglądało ten film, ale dopatrzyłam do końca.
   Dziękuję Wichrowe za komentarz.

   Polubione przez 1 osoba

 1. Jukka Sarasti 12/11/2019 / 00:45

  Wiem, że nie obejrzę. Bodaj w 8. klasie podstawówki musiałam obejrzeć film przedstawiający usuwanie ciąży. Różnymi metodami. Wystarczy.

  Polubione przez 1 osoba

  • goldenbrown 12/11/2019 / 01:37

   Rozumiem Cię dobrze. Trudno się ogląda takie filmy. Ale nie zmienia to faktu, że aborcja dokonywana jest masowo, codziennie. To chyba w tej chwili przyczyna śmierci numer 1 na świecie 😦
   A ja pamiętam enerdowski film Helga, na który obowiązkowo musieliśmy iść w liceum. Był tam pokazany poród. Koleżanka z klasy zemdlała..

   Polubione przez 1 osoba

   • Jukka Sarasti 12/11/2019 / 02:19

    Znęcali się nad nami w tych szkołach.
    O tym, że aborcja jest chyba przyczyną śmierci nr 1 nie wiedziałam. Za to pamiętam, że zetknęłam się z postulatami, żeby prawo do aborcji wpisać na listę praw człowieka. Za bezwzględnym zakazem nie jestem, ale taki postulat mnie przeraził.

    Polubione przez 1 osoba

     • goldenbrown 16/11/2019 / 21:56

      Zakończył się szczyt w Nairobi, ale okazało się, że przygotowane 2 miesiące wcześniej (!!) postanowienia końcowe nie są aktualne, gdyż nie uzyskano jednomyślności podczas obrad szczytu. W trakcie wyłonił się „antyszczyt”, w którym brała udział spora część uczestników szczytu. Ciekawe rzeczy działy się w Kenii 😉
      Warto poczytać: https://ordoiuris.pl/ochrona-zycia/szczyt-nieporozumien-w-nairobi

      Polubienie

    • świechna 29/11/2019 / 22:46

     Myślę, że również tego filmu nie obejrzę. Natomiast w związku z tym, co piszesz mam taką refleksję … dlaczego oddawanie nerki lub oddawanie krwi nie jest nakazane prawem, skoro ratuje ludzkie życie? Przecież część ludzi umiera z powodu braku przepisu bezwzględnie zmuszającego każdego kto się nadaje do bycia dawcą …

     Polubione przez 1 osoba

     • goldenbrown 01/12/2019 / 00:31

      Dziękuję za Twój komentarz.
      Czy wyobrażasz sobie, co by się stało, gdyby nakazano prawem oddać krew, lub narząd (nerka, wątroba, rogówka, szpik, a może i serce [?]) komuś, kto bardzo tego potrzebuje? Mielibyśmy totalitaryzm, państwo policyjne, bo przecież za odmowę oddania komuś swego narządu byłaby kara. Może grzywna, a może więzienie…?

      W tym filmie nie chodzi o problem ratowania ludzi dorosłych, ale o nienarodzone dzieci, które same nie mają się jak bronić (poza pokazanym na filmie „uciekaniem” przed narzędziami służącymi aborcji).

      Pozdrawiam 🙂

      Polubienie

     • świechna 01/12/2019 / 01:26

      Wyobrażam sobie, że dotyczyłoby to wszystkich. I wtedy podniósłby się krzyk, że jest to państwo opresyjne, że natrusza nietykalność cielesną jednostki, że człowiek nie może być przedmiotem, bo jest podmiotem, że nie można tej zasady naruszać nawet dla innego podmiotu. To takie oczywiste, gdy dotyczy wszystkich ludzi 🙂 Ale jak jakiś przepis ma dotyczyć tylko kobiet, to jakoś … inaczej na to patrzymy.

      Nienarodzone dzieci, gdy uciekają to jest „wstrząsające”, bo same nie moga się bronić, ale … 2-latek może umierać z powodu braku narządu do przeszczepu, bo rodzina genetycznie nie pasuje, a obcy mężczyzna mógłby, ale nie chce, a prawo go nie zmusi i … wszyscy to rozumieją, że prawo nie może zmusić. Jest to dla nas absolutnie logiczne. Ba, prawo nie może zmusić nawet rodziny, nie nakłada tego obowiązku na rodziców, bo wtedy obowiązek spoczywałby także na ojcu. Fascynujące jak wybiórczo działają nasze osądy …

      Polubione przez 1 osoba

     • goldenbrown 01/12/2019 / 02:09

      Bieda była, jest i będzie i żaden ustrój, ani nakaz, ani pobożne życzenia jej nie zlikwidują. Już przerabialiśmy kiedyś ustrój powszechnego dobrobytu, nie zdał egzaminu. Nie istnieje coś takiego, jak sprawiedliwość społeczna. Zawsze ktoś, czy całe grupy ludzi mogą być pokrzywdzone, zazwyczaj niesprawiedliwie. Dla rządzących społeczeństwo to statystyki, nie mają wglądu w życie poszczególnych osób, dopóki jakaś sprawa nie stanie się medialna.
      2-latek ma rodziców, lub opiekunów prawnych, którzy mają obowiązek się nim zająć. Jeśli dorośli sami są w potrzebie, wówczas uruchamia się cały łańcuszek instytucji, które są od wsparcia tych ludzi. Inna sprawa, że zakradła się w nasze serca znieczulica i często dla własnego „swiętego spokoju” udajemy, że nie widzimy czyjejś krzywdy, czy biedy. Ale to temat niewyczerpany…
      Zmuszanie kogoś poprzez prawne narzędzia do oddania organu dorosłej, czy małoletniej) to właśnie działanie systemu totalitarnego. Ja to tak właśnie widzę.
      Ale jest coś, co mogłoby skłonić kogoś do bycia dawcą , mianowicie empatia i moralny nakaz, by pomóc w potrzebie. Na pewno wiesz, że jest bardzo dużo ludzi, którzy są dawcami krwi, robią to dobrowolnie, są też tacy, którzy dobrowolnie zapisują się do banków organów.
      I jeszcze coś, – przeszkodą w byciu dawcą może być to, że coraz więcej ludzi ma nowotwory, cukrzyce, łuszczyce, boreliozę i wiele, wiele innych chorób, które absolutnie są przeciwwskazaniem do bycia dawcą. W mojej najbliższej rodzinie nikt nie mógłby nim być, chyba, że ten nakaz bycia dawcą dotyczyłby również małoletnich, ale to podchodziłoby już pod przestępstwo, które zresztą dzieje się we współczesnym świecie, gdzie np. dzieci z biednych rodzin, albo z domów dziecka przeznaczane są jako dawcy narządów.

      Czasem przepis powinien dotyczyć właśnie kobiet, bo to kobiety są biologicznie przystosowane do rodzenia dzieci 🙂

      Polubienie

     • świechna 01/12/2019 / 02:19

      Pisałam o prawnym zmuszaniu tych, którzy mogą, więc nie mieszajmy do tego łuszczycy. Poza tym zauważ, że niektóre pomysły zakazu aborcji zakładają, że kobieta ma być dawcą swojego ciała nawet, gdy zdrowotnie nie może (całkowity zakaz aborcji jest w kilku krajach na świecie, w tym w tych, w których przewodnią rolę pełni Kościół Katolicki, który pieczętuje takie prawo i krzyczy, gdy chce się je zmienić – ten sam Kościół z którego prawo do podmiotowości jednostki zacytowałam … można z tego wysnuć wniosek, że kobiety to nie ludzie).

      Do jakiej konkluzji zmierzam? Ano do takiej, że aborcja byłaby niezbywalnym prawem człowieka, gdyby każdy mógł rodzić, a nie tylko kobiety. To my same jesteśmy najlepsze w upadlaniu i pouczaniu naszych młodszych koleżanek i warto zastanowić się dlaczego tak robimy.

      Zaznaczam, że uważam, że aborcja najczęściej niczego nie rozwiązuje. Natomiast zawsze decyzja o jakimkolwiek zabiegu powinna być za decyzją i zgodą właściciela ciała, który ma być dawcą.

      Polubione przez 2 ludzi

  • goldenbrown 20/11/2019 / 00:14

   Mamy teraz pokłosie wszelkich ruchów „wyzwoleńczych” ub. stulecia. Nie można zamykać oczu na to, co się dzieje.

   Polubione przez 1 osoba

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s