100-na rocznica urodzin Św. Jana Pawła II – 18.05.2020 r.

Gdy na rozpoczęcie pontyfikatu papież „z dalekiego kraju” wypowiedział słowa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” wiadomo było, że będzie to niezwykły pontyfikat.
Nazywano Go „latającym papieżem„, ponieważ odbył 104 pielgrzymki do 130 krajów świata, w wielu była to pierwsza wizyta papieża w historii. Gdyby policzyć łączny czas spędzony poza Watykanem, byłoby to ponad 2 lata!
Papież-Pielgrzym, jak św. Jan Paweł II zwykł siebie nazywać, zostawił po sobie wiele dzieł, są to liczne encykliki, adhortacje, listy, orędzia, przesłania, katechezy, homilie, przemówienia, modlitwy i rozważania, łącznie 85 tysięcy stron druku! Pontyfikat niezwykły przez nauki i myśli papieża, ich ponadczasowość i mądrość, ich przesłanie do kolejnych pokoleń.
Oddany Polsce i Polakom, św. Jan Paweł II nie ustawał w zabiegach na arenie międzynarodowej, by pomóc w odzyskaniu wolności przez Polskę. Znamienny jest fragment z przemówienia:
Dzisiaj cieszymy się z odzyskanej wolności, ale wolności nie można tylko posiadać i używać. Trzeba ją stale zdobywać przez prawdę. Wolność kryje w sobie dojrzałą odpowiedzialność ludzkich sumień, która z tej prawdy wynika. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub fałszywego, pozornego.
W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II kilka Jego myśli przypomina Dawid Mysior.
Warto posłuchać naszego papieża.

 

4 myśli w temacie “100-na rocznica urodzin Św. Jana Pawła II – 18.05.2020 r.

 1. Viola - My British Journey 18/05/2020 / 09:06

  To wielka postać w dziejach historii ale i sercu każdego Polaka, miałam okazję spotkać Świętego Jana Pawła II miałam okazję spotkać osobiście dwa razy, pierwszy raz kiedy byłam na wyjeździe w Rzymie i była to prywatna audiencja z naszą grupa, drugi raz w czasie jego pobytu w Legnicy. Byłam jedna z osób śpiewających w chórze w czasie odprawianej przez niego Mszy św, to wspaniale wspomnienia. Jego postać wręcz emanowała mądrością, do tego człowiek z niezwykłym poczuciem humoru. Wiem, że czuwa nad nami jako narodem, Polska i Polacy zawsze byli głęboko w jego sercu.

  Polubione przez 1 osoba

  • goldenbrown 18/05/2020 / 12:25


   Violu, miałaś szczęście spotkać wielkiego Polaka, człowieka, który mocno zasłużył się Polsce i naszej sprawie, byśmy wyrwali się ze strefy wpływów wschodniego sąsiada. O św. Janie Pawle II można dużo opowiadać, wiem, że zwłaszcza teraz obudzili się przeciwnicy JPII, którzy oczerniają Go na wielu frontach, ale jak wiemy – Prawda sama się obroni, a św. JPII stał zawsze po stronie Prawdy. Żałuję, że nigdy nie spotkałam naszego papieża na żywo, ale tak się złożyło, czy może raczej nie złożyło…
   Pozdrawiam!

   Polubione przez 1 osoba

   • Viola - My British Journey 18/05/2020 / 12:29

    To prawda co piszesz , zasmuca tym bardziej fakt,ze pewnie te właśnie osoby płakały w dniu jego śmierci. Na końcu sądzeni będziemy z miłości, czyż to nie Jego słowa? Pozdrawiam Cię serdecznie xxx

    Polubione przez 1 osoba

    • goldenbrown 18/05/2020 / 19:54

     Gdybyśmy stosowali w życiu tylko to jedno przykazanie Jezusa Chrystusa, przykazanie miłości, wierzę, że świat byłby diametralnie inny. Pozdrawiam z Poznania, właśnie niedawno dojechałam na miejsce i rozgościłam się w przytulnym mieszkanku 😀☀️

     Polubione przez 1 osoba

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s